Protetyka
Głównym celem protetyki stomatologicznej jest rehabilitacja, czyli odtworzenie utraconych funkcji żucia spowodowanych utratą zębów. Nawet braki pojedynczych zębów prowadzą do zmian w prawidłowym funkcjonowaniu pozostałego uzębienia oraz zaburzeń zwarcia.
W zależności od rozległości braków, uzupełnienia protetyczne możemy podzielić na: uzupełnienia stałe, osadzone trwale na zębach – są to korony i mosty, oraz uzupełnienia ruchome (wyjmowane z jamy ustnej) – protezy osiadające częściowe i całkowite, protezy szkieletowe, protezy acetalowe. Osobną grupę stanowią uzupełnienia protetyczne na implantach. Obecnie lekarze protetycy dysponują bardzo dużymi możliwościami technicznymi w uzupełnianiu braków zębowych. Decyzje dotyczące zastosowania odpowiednich uzupełnień protetycznych podejmowane są po dokładnym badaniu pacjenta, uwzględniając potrzeby lecznicze oraz możliwości finansowe pacjenta.
Zakres leczenia protetycznego obejmuje:
- Protetyka na implantach
- Protezy osiadające całkowite i częściowe
- Protezy szkieletowe
- Protezy szkieletowe z precyzyjnymi elementami retencyjnymi
- Protezy acetalowe
- Wkłady koronowo-korzeniowe
- Wkłady koronowo-korzeniowe dzielone
- Korony metalowe
- Korony porcelanowe
- Korony pełno-ceramiczne
- Mosty porcelanowe
- Licówki porcelanowe
- Wkłady z włókna szklanego
- Mosty z włókna szklanego
- Szyny relaksacyjne
Prace te wymagają bardzo szczegółowych wyjaśnień dlatego najlepiej umówić się na konsultację z lekarzem protetykiem.
Dużą zaletą naszej Kliniki jest to, że posiadamy na miejscu laboratorium protetyczne, co skraca czas leczenia oraz pozwala na doskonałą komunikację pomiędzy lekarzem, a technikiem protetycznym w obecności pacjenta.