Implantologia

Zapraszam Państwa na wizyty kontrolne, które są niezbędną fazą  podtrzymującą leczenie implantologiczne.

Pacjenci otrzymują ceryfikaty i kody gwarancyjne na wprowadzone implanty.

Implanty to najnowocześniejsze i najbardziej komfortowe uzupełnienie protetyczne. Są to tytanowe elementy wszczepiane w kość szczęki lub żuchwy, które zastępują korzeń zęba. Umożliwiają one wykonanie różnego rodzaju prac protetycznych od pojedynczej korony do mostu, obejmującego cały łuk zębowy. Implant zapewnia stabilną podstawę dla nowych zębów, stymuluje też tkankę kostną, co zapobiega jej zanikowi.

 

Zalety implantów:

  • przywrócenie funkcji naturalnego uzębienia,
  • zachowanie estetyki twarzy,
  • redukcja potrzeby szlifowania sąsiednich, naturalnych zębów,
  • minimalizacja zaniku kości.

 

I Etap:  zabieg chirurgiczny (wszczepianie implantów)

Bardzo delikatny i precyzyjny zabieg wykonany w znieczuleniu miejscowym. Implant umieszcza się w kości szczęki lub żuchwy w odpowiednim położeniu, uzależnionym od warunków panujących w jamie ustnej. W zależności od ilości wszczepianych implantów zabieg trwa około 1h. Jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Po upływie 3-6 miesięcy (proces osseointegracji), lekarz odsłania implant i mocuje śrubę gojącą na 2 tygodnie. Następuje proces gojenia i wyprofilowanie brzegu dziąsłowego.

 

II Etap:  odbudowa protetyczna

Rozwój implantologii otworzył przed protetyką całkiem nowe możliwości terapeutyczne. Leczenie protetyczne zależy od ilości brakujących zębów oraz rodzaju planowanego uzupełnienia:

  • korony protetyczne,
  • mosty uzupełniające częściowy brak uzębienia,
  • proteza całkowita typu overdenture- proteza całkowita oparta na implantach.